7 maja 2015

Snickers

Szukałam szybkiego ciastka, najlepiej bez pieczenia. Znalazłam... tutaj :) Nie jest przesadnie słodkie, robi się szybko i co najważniejsze - smakuje naprawdę dobrze ;) 

Potrzebujemy:
- 250g herbatników maślanych, 
- 250g herbatników kakaowych,
- 1 puszka masy kajmakowej, 
- 1szkl orzechów włoskich, 
- 2 snickersy (opcjonalnie),
masa budyniowa: 
- 1l mleka, 
- 1szkl mąki pszennej, 
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 
- 1 budyń waniliowy bez cukru (proszek), 
- jajko, 
- 0,5szkl cukru, 
- 2 łyżki cukru z prawdziwą wanilią, 
- 220g masła. 

Orzechy włoskie drobno posiekać i podprażyć na suchej patelni. 
Masło i 2,5szkl mleka umieścić w garnku i doprowadzić do wrzenia. Do drugiego garnka wlać pozostałe mleko, dodać obie mąki, jajko, budyń, cukier i cukier z wanilią i zmiksować. Do gotującego się mleka powoli wlewać przygotowaną mieszankę i energicznie mieszać do zgęstnienia. Odczekać chwilę - pozwolić by parę razy "bulknęło". Przestudzić. 
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Na spodzie ułożyć kakaowe herbatniki. Wyłożyć na nie 1/3 masy budyniowej. Ułożyć maślane herbatniki, 1/3 masy budyniowej, na to znów kakaowe herbatniki i ostatnią część masy budyniowej. Przykryć maślanymi herbatnikami. 
Puszkę masy kajmakowej wstawić w garnka i zalać gorącą wodą, by ją rozmiękczyć by się dobrze rozsmarowała. Po chwili otworzyć puszkę i rozsmarować masę na herbatnikach. Posypać orzechami. Schłodzić w lodówce - najlepiej całą noc. Przed podaniem pokroić w paski snickersa i ułożyć po 1 pasku na każdej kostce.   
 

3 komentarze: