21 października 2016

Ryba na parze z warzywami

To był bardzo dobry obiad, wszyscy byli zaskoczeni smakiem. Szybko, zdrowo (!!!) :) Polecam! 

Potrzebujemy (4 porcje):
- 4 filety z dorsza (lub innej białej ryby), 
- 1  - 2 cytryny, 
- 80g oliwy z oliwek, 
- 3/4 łyżeczki soli, 
- 0,5 łyżeczki pieprzu, 
- 200g warzyw mieszanych (marchew, seler naciowy, cukinia), 
- 6 gałązek natki pietruszki (tylko liście), 
- 500g wody, 
- 400g ziemniaków.

W misce (osobnej, nie w tej od thermomixa) umieścić 80g oliwy, 0,5 łyżeczki soli, 1/4 łyżeczki pieprzu, skórkę startą z dwóch cytryn. Filety z dorsza dodać do marynaty i pozostawić tak na ok. 30min - w tym czasie przewrócić filety na drugą stronę.
Do naczynia miksującego włożyć mieszane warzywa. dodać 1/4 łyżeczki soli, 1/4 łyżeczki pieprzu, rozdrobnić 5sek/obr.4. Przełożyć do innego naczynia i odstawić. 

Do naczynia miksującego włożyć koszyczek, w koszyczku umieścić filety z dorsza wraz z marynatą. Gdy marynata spłynie do naczynia miksującego wyciągnąć koszyczek. Do marynaty w naczyniu miksującym dodać natkę pietruszki i ok.50g soku z cytryny. Wymieszać 10sek/obr.5. Przełożyć sos pietruszkowy do innego naczynia. 
Każdy filet z dorsza ułożyć na papierze do pieczenia wielkości ok. 20x30cm. Ułożyć na wierzchu rozdrobnione wcześniej warzywa i zawinąć papier tworząc zamknięte paczuszki. Ułożyć w Varomie - 2 na niższym, 2 na wyższym poziomie. 
Do naczynia miksującego wlać wodę, włożyć koszyczek i umieścić w nim ziemniaki pokrojone w 3mm plastry. Nałożyć pokrywę i przystawkę varoma. Gotować 25min/Varoma/obr.1. Ostrożnie otworzyć paczuszki, przełożyć na talerz. Przełożyć ziemniaki. Rybę polać przygotowanym sosem pietruszkowym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz